Odhalte svůj dokonalý úsměv s veneers zuby

Odhalte svůj dokonalý úsměv s veneers zuby

O co jde u veneer zubů?

Možná si říkáte, co že vlastně tyto takzvané veneer zuby jsou a na co vše se dají použít. Já jsem byl stejně jako vy, když jsem o nich poprvé slyšel. Veneer zuby jsou tenké keramické plátky, které se následně nalepí na povrch zubů. Tyto plátky jsou tak tenké, že je skoro není vidět, ale dokážou udělat opravdové divy. Můžou například zakrýt prasklinky, nevzhledné skvrny nebo i nerovnosti na zubech. A to je jen zlomek toho, co dokážou. O tom se dozvíte více v další části.

Jak probíhá proces aplikace veneers zubů

Aplikace veneers zubů probíhá celkem jednoduše, pokud máte kvalitního zubního lékaře. Příprava na tuto proceduru je zcela bezbolestná, alespoň v mém případě. A tímto bych chtěl představit můj osobní příběh, protože jsem si tyto zuby nechal udělat před pár lety. Dokonce jsem měl štěstí, že jsem si mohl vybrat barvu a tvar zubů, abych dosáhl dokonalého úsměvu, po kterém jsem toužil. Takže pokud jste někdy snili o tom, mít dokonalé zuby, není to nedosažitelný sen.

Výhody použití veneers zubů

Jistě vás zajímá, jaké jsou výhody použití veneers zubů. Těch je hned několik! Nejenže získáte dokonale bílé a rovné zuby, ale ušetříte si také čas a peníze. To je přece skvělé, že? Veneer zuby vydrží mnohem déle než klasické plomby, a pokud se o ně dobře staráte, můžou vydržet i celý život. Nejenže to vypadá skvěle, ale také se lépe čistí a vydrží déle. To zní skvěle, že?

Udržování kvality veneers zubů

Kvalitu veneers zubů je důležité udržovat. Jako všechno, co má hodnotu, i tyto zuby potřebují pravidelnou péči a údržbu. Aby zůstaly co nejdéle krásné a bílé, je třeba dodržovat pár základních pravidel. Já vám nyní prozradím své tipy a triky, které mi pomáhají udržovat moje zuby v perfektním stavu. Je důležité pravidelně čistit zuby, používat zubní nit a také dodržovat pravidelné kontroly u svého zubaře. A hlavně, vždy dbát na správnou hygienu a čistit zuby alespoň dvakrát denně. Ale o těchto základních pravidlech se dozvíte více v další části.

Několik závěrečných rad a tipů pro péči o veneers zuby

Závěrem bych chtěl sdílet několik svých tipů a triků, které mi pomáhají udržovat moje veneers zuby v perfektním stavu. První a nejdůležitější rada je pravidelně čistit zuby. Jakmile si na to vytvoříte návyk, zjistíte, že to vůbec není taková věda. Další důležitá věc je vyhýbat se skvrnám. To znamená omezit konzumaci potravin a nápojů, které by mohly zuby obarvit, jako je červené víno, káva nebo cigaretový kouř. Poslední, ale neméně důležitá rada je chodit pravidelně na kontroly k vašemu zubaři. Tímto způsobem se předejde případným komplikacím a vaše zuby budou vypadat skvěle i po dlouhých letech.

Miroslav Tvrzník
Napsal Miroslav Tvrzník
Jsem stomatolog s více jak 20letou praxí. Své dovednosti jsem si brousil v různých stomatologických praxích po celém světě. Specializuji se na prevenci a léčbu zubních onemocnění. Kromě mého hlavního zaměstnání jakožto stomatologa jsem také vášnivým blogerem, který má rád psaní o péči o zuby a dobrých návycích v ústní hygieně.

Napsat komentář