Na co přispívá VZP v roce 2023?

Na co přispívá VZP v roce 2023?

Nové úlevy za léky a lékařské vyšetření

Nejdříve bych vám chtěl podat nové informace, které se týkají úlev u léků a lékařských vyšetření. VZP má nyní na svém seznamu daleko více léků, za které platí úlevy. Takže pokud jste například na dlouhodobé léčbě a berete určité léky denně, můžete teď ušetřit pěkný balík. Ale to není vše! VZP rovněž rozšiřuje seznam lékařských vyšetření, za které bude přispívat. Vzpomínám si, jak jsem se před pár lety potýkal se zdravotními problémy a musel jsem platit za vyšetření z vlastní kapsy. Musel jsem si zvolit mezi penězi a vlastním zdravím. S nastavením, které VZP teď nabízí, bych ušetřil a mohl si dovolit potřebnou péči bez toho, aniž bych musel přemýšlet, jak zaplatím další účty.

Masáže a fyzioterapie, nebo jak se lépe cítit ve svém těle

Už jste slyšeli o posledních změnách ohledně masáží a fyzioterapie? Pokud ne, tak vám to teď prozradím. VZP teď přispívá i na masáže a fyzioterapie. Ano, máte slyšet správně! To je skvělá zpráva pro nás všechny, kdo se potýkáme s bolestmi zad nebo jen potřebujeme relaxovat a uvolnit se. Před pár lety jsem měl nehodu při kempování. Zlomil jsem si nohu a musel jsem jít na dlouhodobou fyzioterapii. Tehdy by to byla v pořádku, kdyby mi takové služby hradila pojišťovna. Teď už si můžeme dovolit přemýšlet o svém těle a zdraví bez přemýšlení o penězích, které musejí na tyto služby jít.

Zubní péče není už noční můrou

Přemýšleli jste někdy, proč je zubní péče tak drahá? Já občas. Je to obrovský náklad pro všechny z nás. Ale mám pro vás dobrou zprávu! VZP udělalo velký krok kupředu a nyní hradí víc zákroků ve zubní péči. Můžete si být jisti, že vaše ústa budou v dobrých rukou a nebudete muset se obávat toho, že vám uklouzne peněženka při placení účtu. Když jsem byl mladší, měl jsem strach z návštěv u zubaře nejen kvůli bolesti, ale také kvůli strachu z vysokých účtů. Nyní s novými pravidly VZP mohu jít ke zubaři s klidnou mysli.

Zdravotní péče pro naše milované čtyřnohé přátele

A teď přichází ta nejlepší část! Pamatujete na to, jak jsem minule psal o mém pejskovi Maxovi, který měl zdravotní potíže? VZP teď dělá skvělou věc pro naše milované mazlíčky. Zavádí zvláštní plán pro zdravotní péči o zvířata. Rozšíření příspěvku na zdravotní péči pro naše mazlíčky je obrovským krokem vpřed a já jsem za to opravdu vděčný. Max měl zdravotní problémy, které vyžadovaly pravidelné návštěvy u veterináře a musel jsem se s tím vypořádat sám. Ale nyní, s touto změnou, mám jistotu, že Max bude moci dostat tu nejlepší péči, kterou potřebuje, a já nemusím být z toho finančně na dně.

Tomáš Sedláček
Napsal Tomáš Sedláček
Jsem stomatolog s více než 10letou praxí, specializující se na preventivní péči a ortodoncii. Pracuji v soukromé praxi v Liberci a vedle toho píšu odborné články na téma ústní hygieny a péče o zuby. Mé články se objevují v několika stomatologických časopisech a na webu. Moje práce je mým koníčkem a jsem vášnivým propagátorem důkladné péče o zuby.

Napsat komentář