Jak jíst s Neviditelnymi Rovnatky?

Jak jíst s Neviditelnymi Rovnatky?

Představujeme invisible aligners: Co to je a jak na ně

Zapomeňte na ten krásný obraz, kdy se na Vás všechny dívají se smíchem, když otevřete ústa a ukážete jiskřivé kovové kousky na zubech. Dnešní den, milí čtenáři, bude o neviditelných rovnátkách! Ty malé čiré plastové kolečka, které korigují Vaši dávičku, aniž by kdokoliv další tušil, že je máte. Existuje celá řada tipů a triků, kterými se s nimi můžete vyrovnat. Já, Hana, a můj manžel Tomáš jsme je vyzkoušeli a měli úspěch. Proto jsme tady, abychom se s Vámi podělili o naše zkušenosti.

Výběr výživy a jídelní návyky

Nejdříve se pojďme podívat na to, co jíst s neviditelnými rovnátky. No, teď si asi říkáte, Hana, jaké jídlo může být pro kus plastu na zubech přísnější? No, i přesto, že tyto skvělé přístroje můžete vyndat, kdy chcete, někdejší jídla a nápoje mohou poškodit rovnátka a způsobit nepříjemné pocity. Například horký čaj nebo káva by mohly rovnátka zformovat do jiného tvaru. Skvělá zpráva je, že během jídla je můžete jednoduše vyjmout a vrátit zpět, jakmile jste skončili se svým obědem nebo večeří. Rovněž je velmi užitečné střídat jídlo – silně koreněná jídla, zubní pasty a alkohol mohou změnit barvu rovnátek a udělat je viditelnějšími. Nejsou potřebou omezovat se, jen to vyžaduje trochu více plánování a důkladného mytí zubů a rovnátek po jídle.

Řádná péče o ústní dutinu a samotné rovnátka

Rovnátka nejsou jen o tom, jak jíst s nimi, ale také o tom, jak se o ně starat. Nezáleží na tom, jestli jste doma nebo na dovolené, nezapomeňte na správnou hygienu. Nejlepší je umýt si zuby a rovnátka po každém jídle – to znamená, že byste je měli mít v kapse nebo kabelce malý zubní kartáček a pastu. Tomáš a já jsme zjistili, že investice do štětců na jednorázové použití je také skvělý nápad. Ještě jednou, vždycky mějte čistý ústní prostředek a rovnátka! Snažte se používat antibakteriální ústní vodu – to pomáhá udržet Vaše rovnátka čisté a svěží.

Život s neviditelnými rovnátky a jeho úskalí

Na závěr, pojdme se podívat, jaké to je žít s takovými rovnátky. Myslím, že nejtěžší na tom je přizpůsobení se nové rutině, ale jakmile to zvládnete, je to jako rolování na kole. Tomáš měl během prvních dní trochu bolesti, ale brzy si zvykl a teď si ani neuvědomuje, že je má. Je také důležité nosit rovnátka co nejdéle – tím více času je nosíte během dne, tím rychleji uvidíte výsledky. A buďte trpěliví, změny se neprojeví hned. Zajisté je ale uvidíte, budete-li pečliví a trpěliví.

Strategie boje se stresovými situacemi

Některé situace mohou být trochu stresující - například první rande, setkání s nadřízeným nebo večeři s rodinou. Ale nebojte se, s neviditelnými rovnátky se nemusíte obávat, že byste otevřeli ústa a vypadnul Vám kus kovu. Je to jen krátký proces přizpůsobení, ale poté bude vše mnohem jednodušší. A kdo ví, možná se dokážete zasmát když si vzpomenete na to, jak Vám Vaše rovnátka jednou spadla do polévky!

Hana Kopalová
Napsal Hana Kopalová
Jsem Hana Kopalová, odbornice na stomatologii. Pracuji v přední klinice v Plzni a mám vášeň pro pomoci lidem zlepšit jejich orální zdraví. Mým hlavním cílem je propagovala význam dobré hygieny ústní dutiny a pravidelných dentálních prohlídek. Ve volném čase píšu články o tom, jak pečovat o zuby, aby byly krásné a zdravé. Miluji to, co dělám, a věřím, že mým posláním je šířit povědomí o významu stomatologické péče.

Napsat komentář