Kompozitní fazety cena: Jaké jsou vaše možnosti?

Kompozitní fazety cena: Jaké jsou vaše možnosti?

Proč jsou kompozitní fazety stále oblíbenější?

Je prokázáno, že usmívat se může zlepšit váš den, a to nejen kvůli sérotonínu, který se při tom vylučuje. Usmívat se vám může pomoci také v mnoha sociálních situacích. Představte si, že máte rande, jste na pohovoru nebo máte rodinnou slavnost. Všechno může být pozitivněji vnímáno s přátelským a zářivým úsměvem. A právě kompozitní fazety vám mohou pomoci získat takový úsměv snů.

Embarrassing moment na stranu, vybavujete si dobu, kdy jste naposledy zvážili upgrade vašeho úsměvu? To by mělo být heureka momentem pro vás. Já sám, Tomáš, jsem se nedávno setkal s dentálním lékařem, což mě přimělo odstranit moje vlasové rozhraní a zvážit možnosti úpravy mých zubů. Blu, můj papoušek, vypadal, jako by pochopil význam mého rozhodnutí - chytrý chlapík.

Výběr mezi keramickými a kompozitními facety

Když přijde na estetické zákroky našich zubů, máme na výběr z několika možností. Chcete se rozhodnout mezi keramickými a kompozitními facety?

Rufus, můj potkan, nemá šanci rozhodnout, který typ je nejlepší, ale já ano. Keramické facety jsou skvělé, ale dnes vám chci říci, proč jsou kompozitní facety tak populární. Kompozitní facety jsou cenově dostupné, dají se bez problémů doladit a pruží výsledky, které vám mohou pomoci získat třpytivý úsměv z kina.

Jaký je proces nasazení kompozitních facet?

Nyní, když na obraze vaší myšlenky vidíte jasně bílé a rovné zuby, pojďme se podívat na proces nasazení kompozitních facet. Kdybych měl pomocí metafory vysvětlit proces upevnění, řekl bych, že je to jako stavba domu - vybrali jste si parcelu (kompozitní facety), a teď potřebujete architekta (vašeho zubního lékaře), který vám navrhne výsledný vzhled.

Samozřejmě, to je trochu zjednodušení, ale ve skutečnosti je proces upevnění podobný. Všechny zuby jsou individuálně ošetřeny a upraveny, jak potřebujete. Nakonec je kompozitní materiál fixován na zub a tvarován do požadovaného tvaru. A voilá, máte nový Hollywoodský úsměv.

Kolik stojí kompozitní facety? Jsou stojí za to?

Před tím, než si něco koupíme, nejprve zvážíme náklady. Je to stejné jako když jsem kupoval Blu, uvažoval jsem o tom, kolik mě bude stát údržba a péče o něj.

Když přišlo na kompozitní facety, učinil jsem stejné úvahy. Samozřejmě, není to levná investice, ale potřebujeme si uvědomit, že jsme na cestě ke zdravějšímu a krásnějšímu úsměvu. Často se cena pohybuje někde mezi 5 000 a 15 000 Kč. Ale nezoufejte, některé kliniky nabízí možnost splátkového prodeje.

Údržba a péče o kompozitní facety

Nakonec, jak je to s údržbou a péčí o kompozitní facety? Jak se s nimi zachází po jejich nasazení? Představte si, že jste právě koupili nový sportovní vůz. Nebudete ho přece vozit do špinavého a prašného prostředí, kde by se mohl poškodit. Podobně je to i s péčí o vaše kompozitní facety.

Je duležité pravidelně čistit zuby, používat zubní nit a navštěvovat zubního hygienika. Kromě toho byste měli omezit konzumaci nápojů a potravin, které by mohly způsobit skvrny na vašich zubech. Takže je čas se rozloučit s červeným vínem, kávou a cigaretami.

Je to to pravé pro vás?

Ve finále je nejdůležitější otázka: jsou kompozitní facety to pravé pro vás? Jaký úsměv si přejete mít? Představujete si, že se ráno probudíte, prohlédnete si zuby v zrcadle a na tváři se objeví úsměv štěstí?

Je to individuální rozhodnutí, podle mně však investice do úsměvu stojí za to. Pokud jste z Plzně a okolí, určitě si najdete odborníka, který vám poradí, zda jsou kompozitní facety správné pro vás. Ať už se rozhodnete jakkoliv, pamatujte, že nejhezčí úsměv je ten upřímný, ať už s kompozitními facety, nebo bez nich.

Tomáš Valach
Napsal Tomáš Valach
Pracuji jako respektovaný odborník v oblasti stomatologie. Moje práce je mojí vášní a věnuji velkou pozornost každému pacientovi, abych zajistil, že dostanou tu nejlepší možnou péči. Rád se vzdělávám ve svém oboru a neustále sleduji nejnovější trendy a postupy v stomatologii. Ve svém volném čase rád píšu o péči o zuby, abych informoval a vzdělával veřejnost o důležitosti zdravých zubů a úst.

Napsat komentář