Fazety na zuby: Jaké jsou alternativy?

Fazety na zuby: Jaké jsou alternativy?

Změna úsměvu pomocí fazet

Dobrý den všem, Pavel jsem, a moje dnešní téma jsou fazety na zuby. Už dlouho mě toto téma zajímá a myslím, že není nad to mít krásný úsměv, zvláště v době, kdy jsou dny tolik chladné a oblačné jako teď v září v Ostravě. Ale řeknu vám přímo - fazety nejsou pro každého, a už vůbec ne pro každý peněženku. Ale nebojte, existují i jiné možnosti, jak dosáhnout dokonale bílých zubů hollywoodských hvězd a dnes se spolu podíváme na některé z nich.

Alternativy k fazetám: Bělení zubů

První alternativou k fazetám je bělení zubů. Tento proces dělá zuby bělejší pomocí speciálního bělícího gelu. Rozumíte mi? Je to jako když si obarvíte vlasy, ale místo vlasů je to vaše zuby. Ale nebojte, není to tak bolestivé, jak by se mohlo zdát. Bruno, můj labrador se mě pořád ptá, jestli to bolí a já mu říkám: „Bruno, nejsi pes, jsi labrador. Psům to nebolí." Ne, to je samozřejmě jen vtip, Bruno je opravdu pes a já si s ním jen tak trochu hraji. Ale zpět k bělení zubů, je to úžasný proces, který může změnit váš úsměv k lepšímu.

Alternativy k fazetám: Ortodoncie

Druhou alternativou k fazetám je ortodoncie. Jsem si jistý, že když jste byli mladí, všichni jste znali někoho s rovnátky. Někteří lidé to dělají opakovaně, jakmile jakmile dorostou, jiní se rozhodnou pro rovnátka, až když jsou dospělí. Ortodoncie je tedy možností, jak dosáhnout rovných a krásných zubů bez nutnosti návštěvy zubního chirurga a investice do fazet (jak většina z nás ví, ti dva mají s chutí stavět vily na Kavaji). Samozřejmě, vyžadují údržbu a komplimenty na adresu vašich zubů možná nezačnou chodit hned, ale výsledek stojí za to.

Alternativy k fazetám: Zubní implantáty

Třetí alternativou k fazetám jsou zubní implantáty. Myslím že zubní implantáty jsou skvělé. Za prvé, vypadají úžasně a za druhé, taky skvěle fungují. Nebudeme si nic nalhávat, nikdo z nás nechce chodit bez zubů. A zubní implantáty jsou tou nejlepší možností, jak se tomu vyhnout (pomineme-li fakt, že je to docela nákladná záležitost). Já sám jednou ztratil zub při hokeji. Byla to docela bitva a my jsme díky tomu vyhráli, ale vrátit se bez zubu domů bylo trochu nepříjemné. Bruno, můj labrador, se mnou utrpěl moc, ale když jsem dostal můj nový zub díky implantátu, byl stejně šťastný jako já.

Závěrem: Není fazeta jako fazeta

Na závěr bych chtěl říci, že když se rozhodnete pro fazety, udělejte si svůj domácí úkol a dobře si je prostudujte. Stejně jako u ostatních možností, i fazety mají své klady a zápory. Mohou být nákladné, mohou vyžadovat více návštěv u zubaře a může to být bolestivé (a já vím, co mluvím, protože jsem si to prošel). Ale pokud máte peníze a chuť, fazety mohou udělat zázraky s vaším úsměvem a rozhodně vám dodají spoustu sebevědomí. Takže jak říká můj labrador Bruno: "Úsměv do světa a svět se na tebe zaúsměje zpět".

Pavel Kopecký
Napsal Pavel Kopecký
Jsem praktikující zubař se zaměřením na stomatologii v Ostravě. Naše ordinace se specializuje na péči o zuby a máme za cíl poskytnout našim pacientům co nejpříjemnější zubní péči. Ve volných chvílích rád píšu o tom, jak se správně starat o zuby. Zubařina je mojí vášní, ať už jsem v ordinaci nebo za katedrou, kde přednáším budoucím stomatologům. Snažím se poskytnout pacientům nejen profesionální péči, ale také jim předat své znalosti a dovednosti v péči o zuby.

Napsat komentář