Fazety na přední zuby: Jak probíhá první konzultace

Fazety na přední zuby: Jak probíhá první konzultace

Podstata Fazet pro přední zuby

Víte, že každý den svým úsměvem komunikujeme s lidmi? Je to taková malá vizitka, kterou nosíme s sebou. A zuby jsou tou nejvýraznější částí našeho úsměvu. Ne vždy jsou však naše zuby tak dokonalé, jak bychom chtěli. Zapátral jsem tedy po nějakém řešení a narazil na možnost aplikace fazet na přední zuby. Zaujalo mě to a rozhodl jsem se sdílet své poznatky s vámi. Fazety jsou tenké plátky porcelánu, které se nanesou na přední stranu zubu a mění jeho tvar a barvu. Možná si myslíte, že je to cosi, co je určené jen pro celebrity, ale to rozhodně není pravda. Fazety jsou přístupné pro každého z nás.

Vše začíná první konzultací

Pokud o fazetách uvažujete, měli byste se objednat na první konzultaci u zubního lékaře. Je důležité najít odborníka, který má s fazetami zkušenosti - do sloty se opravdu nevyplatí. První konzultace spočívá v tom, že lékař vyhodnotí vaši ústní dutinu a váš úsměv a zhodnotí, zda jsou pro vás fazety vhodné. Toto zhodnocení zahrnuje i přesné měření a kontrolu zdraví zubů.

Volba ideálních fazet dle vašich požadavků

Poté, co lékař konzultaci ukončí a rozhodne, že jste ideální kandidát pro fazety, přichází na řadu důležitý krok - volba ideálních fazet dle vašich požadavků. Lékař k tomu používá moderní počítačovou technologii a spolu s vámi projedná, jaký tvar a barva by byly pro vás nejvíce vhodné.

Simulace vašeho budoucího úsměvu

Nechte si ukázat, jak by váš nový úsměv mohl vypadat. Možná už jste četli, že lékaři mohou vytvořit simulaci vašeho budoucího úsměvu. Je to fantastická služba, která vám dá představu o konečném výsledku. Navíc s fazetami není nic definitivní, dokud neuděláte poslední krok.

Fazety na zkoušku

Fazety na zkoušku jsou skvělou příležitostí, jak si úplně odzkoušet, zda jsou pro vás vhodné. Lékař vám na zuby nasadí dočasné fazety, které jsou vytvořeny exactně dle vašich požadavků. S těmi můžete chodit třeba i několik dnů a zjistit, jak se vám s novými zuby žije. Po této zkoušce se rozhodnete, zda proceduru dokončíte, nebo ještě něco upravíte.

Výroba a aplikace fazet

Po odsouhlasení návrhu na vás čeká cesta do zubní laboratoře, kde zkušení zubní technici vyrobí samotné fazety. Aplikace pak probíhá v několika krocích a je prováděna odborníkem, přičemž je potřeba dodržovat přesný postup, aby byl výsledek co nejjednodušší a nejpříjemnější.

Spokojenost s novým úsměvem

A konečně, když budete mít fazety aplikované, čeká vás spokojenost s novým úsměvem. Možná budete překvapení, jak moc dokáže malá změna ovlivnit celkový dojem. A já jsem si jistý, že vaše sebevědomí pod novým úsměvem výrazně vzroste. Alespoň u mě to tak bylo.

Péče o fazety pro dlouhodobý výsledek

Poslední věc, o které chci mluvit, je péče o fazety po jejich nasazení. Ve skutečnosti není nic složitého. Fazety se chovají stejně jako opravdové zuby a vy je tak můžete čistit stejně jako zbytek vašich zubů. S tím vám samozřejmě poradí váš zubař a určitě vám také doporučí pravidelné kontroly, abyste si byli jisti, že jsou vaše fazety stále v pořádku.

Tomáš Sedláček
Napsal Tomáš Sedláček
Jsem stomatolog s více než 10letou praxí, specializující se na preventivní péči a ortodoncii. Pracuji v soukromé praxi v Liberci a vedle toho píšu odborné články na téma ústní hygieny a péče o zuby. Mé články se objevují v několika stomatologických časopisech a na webu. Moje práce je mým koníčkem a jsem vášnivým propagátorem důkladné péče o zuby.

Napsat komentář